GİZLİLİK

Rihem NET üyeleri – müşterilerinin kişisel bilgilerinin güvenliği için aşağıdaki yazılı olan gizlilik politikasını belirlemiştir. Üyelerimizin alışveriş amaçlı girmiş oldukları kişisel bilgiler, kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde diğer internet siteleri ve üyeler tarafından görüntülenememektedir.

Üyelerimiz – Müşterilerimiz alışverişleri esnasında girmiş oldukları kredi kartı bilgileri Rihem NET’ den bağımsız olarak bağlı bulunan bankalar veya kart kuruluşlarınca üyelerimiz – müşterilerimiz arasında gerçekleşmektedir. Rihem NET alışveriş esnasında müşterilerinin girmiş olduğu kredi kartı bilgilerini görüntüleyemez veya kaydedemez.

Rihem NET yasal düzenlemelerin öngördüğü takdirde üyelerinin – müşterilerinin girmiş olduğu iletişim bilgilerini ( adres, telefon, e mail, vb. ) bilgileri güvenli bir şekilde süresiz olarak kayıtlı tutar ve bu bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmaz.

Rihem NET bu çerçevede elinde bulundurduğu bilgileri müşteri alışveriş alışkanlıkları, müşteri analizi, dönemsel promosyonlar, kampanyalar, müşterilerine sunacağı avantaj ve indirimler kapsamında iş ortaklarıyla paylaşabilir, kullanabilir.

GÜVENLİK

Rihem NET’ de kişisel bilgilerinizin güvenliği en önemli konuların başında gelmektedir. Sayfa içerisinde kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum yada kuruluşlar ile paylaşılmadığı gibi, SSL protokolü, 3D Secure ödeme modülü ve bankalar arası bilgi alışverişi konusunda eşsiz bir sisteme sahip olan Rihem NET; alışveriş keyfinizi güvenliği ile bütünleştirmeyi başarmıştır.

SSL PROTOKOLÜ

Secure Sockets Layer’ın baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Rihem NET’den yapmış olduğunuz alışveriş esnasında gönderilen kişisel bilgilerin korunması amacıyla geliştirilen bir şifreleme yöntemidir. Girilen kredi kartı ve kişisel bilgileri kodlama yöntemiyle şifrelenerek Rihem NET web sunucularına ulaşır. Kullanacağınız tarayıcı ile Rihem NET server’ı arasında şifrelemeyi gerçekleştiren anahtarlar bulunur. SSL özel anahtarlar, uluslararası güvence altındadır ve içerikleri SSL protokolleri çerçevesinde belirtilmiştir. 40 bit ile 128 bit arasında değişen bu sistemde Rihem NET Elektronik Ticaret Sisteminden çok daha güvenli olan 128 bit şifreleme metodu kullanmaktadır. Rihem NET’den alışveriş yaparken; web tarayıcınızın arama çubuğunda küçük asma kilit ve https://musteri.rihem.net yazıyor ise güvenli alışveriş ayrıcalığını yaşamaya başlamışsınız demektir.

3D SECURE ÖDEME MODÜLÜ

Rihem NET ‘den yapmış olduğunuz alışverişlerin güvenliği arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız ve kartınızın arkasında yer alan güvenlik kodunuz başkaları tarafından biliniyor olsa bile bankanızda kayıtlı cep telefonunuza gelen şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ” Verified By Visa “, Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise ” Secure Code ” isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.